Zakład kominiarski otworzyliśmy po to, aby zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo w ich domach. Fachowo i terminowo czyścimy kominy, wykonujemy przeglądy kominiarskie, czy usługi gazownicze. Działamy na terenie Warszawy i okolic.

Gwarantuję konkurencyjne ceny, rzetelność i profesjonalizm. Mogę chętnie doradzić, jakie usługi kominiarskie, będą najbardziej potrzebne w Twoim domu.

Zakład kominiarski – wiedza i wieloletnie doświadczenie zawodowe

Posiadam wszelkie wymagane uprawnienia i wieloletnie doświadczenie. Tym, co mnie wyróżnia na rynku jest indywidualne podejście do klientów, dbałość o jakość wykonywanych usług oraz wiele lat doświadczenia. Wiele lat minęło odkąd, rozpoczęliśmy działalność i prowadzimy ją dalej z sukcesami.

Udzielam gwarancji na wykonane przez mój zakład kominiarski prace. Zdobyłem tytuł Mistrza Kominiarskiego. Świadczę usługi kominiarskie zarówno dla wspólnot mieszkaniowych, jak i klientów prywatnych. Dla mnie priorytetem jest zadowolenie i bezpieczeństwo klientów. Jeżeli potrzebujesz pomocy kominiarza w Warszawie lub jednej z okolicznych miejscowości, to zadzwoń.

Jakie usługi kominiarskie oferuję? Firma kominiarska Warszawa

 • Przegląd przewodów kominowych.
 • Czyszczenie kominów.
 • Wydawanie ekspertyz.
 • Pomiary ciągów kominowych.
 • Inwentaryzacja przewodów kominowych.
 • Sprawdzanie szczelności wewnętrznej instalacji gazowej.
 • Ustalanie prawidłowości połączeń razem z dokumentacją techniczną (rzuty poziome).
 • Przeprowadzanie okresowych kontroli szczelności urządzeń instalacji gazowej.
 • Pomiary stężenia tlenku węgla.
 • Profesjonalne pomiary i analiza spalin z możliwością wydruku pomierzonych wartości.
 • Sprawdzanie wnętrza przewodów kominowych za pomocą kolorowej kamery inspekcyjnej TV z możliwością zapisu na nośnikach cyfrowych.
 • Konserwacja i obsługa kotłowni na paliwa stałe, płynne oraz gazowe.
 • Kontrola, konserwacja i kontrole urządzeń instalacji wentylacji mechanicznej. Firma kominiarska wykonuje również niezbędne pomiary.
 • Wydawanie ekspertyzy dotyczącej przewodów kominowych i urządzeń grzewczych. Jako kominiarz świadczę usługi kominiarskie dla gazowni, wydziałów architektury, urzędów gmin i innych tego rodzaju instytucji.
 • Usługi kominiarskie dla administracji i wspólnot mieszkaniowych. Istnieje możliwość podpisania umowy na stałe, aby w razie awarii lub terminu zbliżania się przeglądu kominiarskiego, nie poszukiwać kominiarza.
 • Czyszczenie przewodów kominowych i zabezpieczanie ich przed ptactwem. Niedrożny komin, pełen sadzy i innych zanieczyszczeń, może doprowadzić do pożaru budynku lub zatrucia tlenkiem węgla.
 • Sprawdzenie prawidłowości podłączeń dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.
 • Działania w zakresie doradztwa technicznego w sprawie systemów kominowych ze stali kwasoodporne. Moi pracownicy mają autoryzację firmy SELKIRK, Raab oraz certyfikat firmy Jeremias.
 • Kontrola nowoczesnych systemów grzewczo- kominowych. Kominiarze zdobyli certyfikat Korporacji Kominiarzy Polskich członka Europejskiej Federacji Mistrzów Kominiarskich.Za

Kompleksowe usługi kominiarskie Warszawa

Zapraszamy do skorzystania z pozostałych usług kominiarskich. Kominiarze podejmują również następujące działania na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości:

 • Doradztwo techniczne, dystrybucja i montaż nasad kominowych.
 • Montaż czujników tlenku węgla.
 • Montaż stalowych wkładów kwasoodpornych, żaroodpornych, dwupłaszczowych kominów zewnętrznych.
 • Pozostałe, pokrewne do usług kominiarskich, zadania.

Tym, co wyróżnia mój zakład kominiarski, jest wieloletnia gwarancja na wykonywane usługi ( od 1 do 10 lat). Drugą zaletą jest atrakcyjna cena za usługi kominiarskie.

Usługa czyszczenia komina w Warszawie – doświadczony kominiarz

Świadczone przeze mnie usługi kominiarskie obejmują również czyszczenie kominów. To jedna z najczęściej wybieranych przez klientów usług kominiarskich.

Czyszczenie kominów samodzielnie jest nie tylko bardzo niebezpieczne, ale również mało skuteczne. Zakład kominiarski ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia, aby pozbyć się sadzy z komina.

Regularne czyszczenie kominów w domach jest tak ważne, nie tylko ze względu na ryzyko wybuchu pożaru, ale też zmniejszenie efektywności działania instalacji grzewczej. W rezultacie przekłada się to na ilość spalanego w sezonie grzewczym opału i zwiększa ogólne koszty ogrzania domu.

Warto korzystać z tego rodzaju usług kominiarskich w Warszawie, ponieważ kominiarze często nie tylko czyszczą komin, ale również sprawdzają jego stan techniczny. Po wykonaniu usługi poinformują Cię, czy komin nie wymaga naprawy lub czy nie jest konieczna jego konserwacja. Taka troska o dobro klienta w naszej branży zdarza się bardzo często.

Obowiązek przeglądów kominiarskich w nieruchomości – jak często?

Mój zakres usług w Warszawie obejmuje również okresowe przeglądy przewodów kominowych. Ich częstotliwość jest zależna od rodzaju budynku. Przegląd kominiarski należy wykonywać co najmniej raz w ciągu roku. Ten obowiązek ciąży na Tobie, jeżeli jesteś zarządcą lub właścicielem nieruchomości.

Zwróć jednak uwagę na to, że z usług kominiarskich, będziesz korzystać częściej, jeżeli Twój dom jest ogrzewany paliwem stałym, na przykład węglem. Wtedy przeglądy są obowiązkowe cztery razy w ciągu roku. Łatwo policzyć, że zakład usług kominiarskich będzie się u Ciebie zjawiał co trzy miesiące. Warto sobie to wpisać w kalendarz.

Obowiązek przeglądów dwa razy w roku dotyczy domów ogrzewanych paliwem ciekłym, na przykład gazowym. Wizytę kominiarza w Warszawie warto zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Konserwacja przewodów kominowych Warszawa i najbliższe okolice

Konserwacja przewodów kominowych to nic innego jak ich dokładne czyszczenie. Taką usługę również świadczymy na terenie Warszawy. Polega na usunięciu ze ścian komina dymowego nagromadzonej w nim sadzy i innych zanieczyszczeń.

Przewody spalinowe i wentylacyjne kominiarz dokładnie oczyszcza z pajęczyn i ptasich gniazd. Mogą one powodować niedrożność komina. Szczególnie, gdy nie zamawiałeś przeglądu instalacji kominowej już od dłuższego czasu. Gorąco polecam skorzystanie z moich usług. Doświadczony kominiarz w Warszawie, tego rodzaju przegląd kominiarski wykona szybko i rzetelnie.

Dlaczego warto zlecić przegląd kominiarski w Warszawie?

Dobrym pomysłem jest zlecenie wizyty kominiarza w Warszawie, nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Kominiarz oceni stan techniczny komina i wszystkich instalacji. Dzięki temu będziesz od razu wiedział, czy jakiś jej element nie wymaga naprawy przed sezonem grzewczym.

Dodatkowo przeglądy kominiarskie są po prostu obowiązkowe. Brak aktualnego przeglądu instalacji może się wiązać z nałożeniem mandatu nawet w wysokości 500 złotych. Gdy z powodu niedrożności komina w Twoim domu wybuchnie pożar, to możesz mieć problem z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela. Niestety może on uznać, że nie dbasz o własne bezpieczeństwo. Dlatego już teraz zadzwoń i umów wizytę kominiarza Warszawa, aby uniknąć dalszych kłopotów.

Kominiarz Warszawa – usługi gazownicze

Zachęcamy do skorzystania z usług gazowniczych naszej firmy. Kominiarz może również sprawdzić szczelność wewnętrznej instalacji gazowej. Takie przeglądy możesz zamawiać okresowo, aby zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo.

Jaki jest koszt wizyty kominiarza w Warszawie?

Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę hasło: kominiarz warszawa, to ceny wizyty kominiarza mogą Cię naprawdę zaskoczyć. Są bardzo różne.

Od czego zależy cena usług kominiarza Warszawa?

Natomiast, jeżeli zdecydujesz się na naszą firmę, to chętnie przeprowadzimy wycenę. To, ile będzie się kosztował przegląd kominów zależy od takich czynników jak:

 • rodzaj budynku (biurowy, jednorodzinny, wielorodzinny, itd.);
 • ilość kondygnacji;
 • ilość przewodów kominowych w nieruchomości;
 • jakiego rodzaju urządzenia gazowe czy na paliwa stałe/płynne znajdują się w budynku.

Zawsze przeprowadzam indywidualną wycenę, która uwzględnia aktualne potrzeby klienta. Gorąco polecam kontakt z moją firmą kominiarską. Zapewniam szybkie i profesjonalne wykonanie usługi.

Zapraszam!